Roll-Up Banner ve Kullanım Alanları

Roll-up banner, reklam malzemeleri olarak görsellik için vazgeçilmez bir stand çeşitidir. Alüminyum gövde, boru ve bez çantadan oluşmaktadır. Özellikle tanıtım, organizasyonlar, fuarlar ve özel reklam işlerinizde siyah canvas bez çantaları ile kolayca taşınabilen bir reklam aracıdır. Roll-up banner, ölçülerine göre yanyana da kullanılabilir. Ağırlıkları ise 3 kg ile 5 kg arasında değişmektedir. Farklı ölçülerde üretilmekle beraber, dijital baskı için tasarımı yapılır. Tasarım elde edildikten sonra da dijital baskı roll-up banner üzerine monte edilir. Uzun süreli kullanabilmek için ise baskıyı içine sararken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Roll-up banner ile ister ürününüzü, ister firmanızı, isterseniz de reklamınızı tanıtabilirsiniz. Marketler, mağazalar, seminerler, toplantı salonları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Genelde demonte olarak satılmaktadırlar. Taşıma çantaları 85 cm uzunluğa, 10 cm genişliğe ve 10 cm derinliğe sahiptir. Piyasada görsel baskısız olarak bulunan bir roll-up banner isterseniz baskılı kullanıma hazır halde de satın alabilirsiniz. Kurulumu birkaç saniye sürer ve herhangi bir aparata da ihtiyaç duyulmaz.

Branda malzeme üzerine baskısı yapılır ve beraber kullanılır. 80 x 200 cm / 85 x 200 cm / 100 x 200 cm / 120 x 200 / 150 x 200 cm ölçülerinde imalatları mevcuttur. Görsel olarak display malzemeleri arasında vazgeçilmezlerdir. Bu sebepten dolayı da en çok bilinen roll-up banner olup, kolay kuruluma sahiplerdir. En çok tercih edilen reklam ürünleri arasında bulunurlar.

 

Roll-Up Banner Baskı ve Kullanım Süreci Nasıl İşler?

Kullanım sırasında ise eğer baskıyı üst borudan çıkardıktan sonra hızla bırakırsanız, roll-up sarma mekanizmasında hasar meydana gelme olasılığı vardır. Baskı uygulamasında önce resmin datası alınır. Roll-up banner’ın istenilen ölçüde dijital ortamda baskısı yapılır. Baskı kesimi yapıldıktan sonra ise üzerine çift taraflı bant ile tutturulur. Baskıyı üzerinde tutabilmesi için üst aparatına baskı montajı yapılır. Daha sonra ise standın gövdesindeki yan kapaktan anahtar çıkarılarak baskının mekanizma içerisine sarılması sağlanır. Baskı montajının tamamlanmasıyla da alt ayakları açılır, alüminyum boru yerine monte edilir. Böylece üzerine monte edilen baskı, alüminyum boruya tutturulmuş olur.

Roll-up banner’da son kontroller yapılır ve paketlenerek çantasına konulur. Müşteriye teslim etmeye hazır hale getirilir. Roll-up banner, ürünün müşteriye en hızlı ulaşmasının sağlayan standdır. Özellikle ekonomik olmasından dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Tabi bir de kolay taşınır olması. Genelde 10’arlı adetler halinde koli içerisinde bulunurlar. Aynı zamanda yer kaplamaz ve üretimi hızlıdır. Baskı kalitesi de Hp Latex’tir. Dünyada en çok tercih edilen sunum ve reklam ürünüdür. Roll-up tabirinin Türkçe karşılığı ise toplanabilen ya da katlanabilen materyal anlamına gelmektedir.